Kurs dla osób, które chcą poznać i stosować akupunkturę jako niekonwencjonalną, komplementarną metodę terapii w leczeniu małych zwierząt.
Zawód akupunkturzysta posiada numer 323001 w klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy (Zał. do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r Dz. U. poz. 227).
Program kursu został opracowany na podstawie wzorców szkolenia w zakresie medycyny chińskiej oraz standardu Informacja o zawodzie Akupunkturzysta opublikowanego w 2018 roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Wymagania zdrowotne: ogólny, dobry stan zdrowia. Przeciwwskazaniami do wykonywania zawodu mogą być znaczne dysfunkcje wzroku, niskie czucie dotykowe, mała zręczność palców oraz słaba koordynacja wzrokowo-ruchowa.
Wstępne wymagania programowe dla uczestników: znajomość anatomii zwierząt, wiedza w zakresie najczęściej występujących chorób zwierząt.
Kurs jest przeznaczony dla:
- lekarzy weterynarii, techników weterynarii, zootechników oraz studentów kierunków weterynaria i zootechnika
- zoofizjoterapeutów, zoopsychologów, behawiorystów zwierząt
- absolwentów i studentów studiów przyrodniczych
- asystentów i opiekunów zwierząt w klinikach weterynaryjnych, schroniskach i przytuliskach dla zwierząt
Osoby zgłaszające się na kurs są zobowiązane do przesłania wraz z Kartą zgłoszenia kopii/skanów dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Oferta szkoleniowa obejmuje 60 godzin dydaktycznych. Zjazdy weekendowe realizowane są w formie bezpośredniej, z dużym udziałem zajęć praktycznych.
Warunki ukończenia kursu i otrzymania zaświadczenia wydanego na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2017, poz. 1632):
- 85% obecności na zajęciach
- zaliczenie testu z całości materiału
- zdanie egzaminu praktycznego
Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe w formie skryptu, mają także stały dostęp do materiałów szkoleniowych (prezentacje) umieszczonych na stronie internetowej ambition.edu.pl (w zakładce opatrzonej hasłem).
Możliwość dofinansowania kursu z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (współpracujemy z urzędami pracy) lub Pożyczki na kształcenie www.inwestujwrozwoj.pl
Liczba godzin: 60
Czas trwania kursu: 7 dni
Zajęcia odbywają się w 10 – 12 osobowych grupach, w formie stacjonarnej w Olsztynie.
Program kursu
- Podstawy medycyny chińskiej – yin i yang jako aspekty zjawisk; relacje i wzorce dysharmonii; pięć przemian, cykl odżywczy i kontrolny; zasady leczenia w TCM i profilaktyka; substancje witalne; fizjologia i patologia potrójnego ogrzewacza; podstawowe wzorce patologii: niedobór qi, yang, krwi, płynów, yin…
- Organizacja gabinetu, zasady BHP, typy igieł.
- Anatomia układu nerwowego.
- Mechanizm oddziaływania akupunktury na ból.
- Wzorce patologii elementu wody, drzewa, ognia, ziemi, płuc – merydianów i punktów akupunkturowych.
- Lokalizacja punktów akupunkturowych na ciele psa i kota.
- Techniki wkłuwania i manipulacji igły.
- Zastosowanie akupunktury w leczeniu bólu przewlekłego, bólu z układu mięśniowo-szkieletowego w przebiegu osteoarthrithis, choroby dyskowej; bólów neuropatycznych, mięśniowych, bólu wisceralnego.
- Zastosowanie akupunktury zwalczaniu bólu w przebiegu chorób układu moczowego, pokarmowego.
- Zastosowanie akupunktury zwalczaniu bólu w przy urazach.
- Akupunktura w przypadkach niebólowych – choroby skóry, epilepsja, zaburzenia systemu immunologicznego.
- Akupunktura w problemach behawioralnych zwierząt.
- Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach oparta na tradycyjnej medycynie weterynaryjnej i medycynie chińskiej.
Cena: 5700 PLN Studenci: 5200 PLN