Akupunktura małych zwierząt zdała egzamin

Druga grupa uczestników kursu AKUPUNKTURY MAŁYCH ZWIERZĄT zdawała dzisiaj egzamin praktyczny. Pierwszy krok to studium wylosowanego przypadku – analiza obrazu klinicznego pacjenta, diagnoza wg medycyny chińskiej. Następnie wybór odpowiedniej kombinacji punktów akupunkturowych. Po stwierdzeniu przez Egzaminatorkę poprawności diagnozy i sposobu postępowania, kolejny krok to wskazanie punktów akupunkturowych na ciele pacjenta, w których należy dokonać wkłucia. Tu przydaje się znajomość anatomii palpacyjnej. Pozostaje jeszcze sprawdzenie techniki aplikacji igły – w tym przypadku uczestnicy wykonują to na modelu sztucznej skóry.

W egzaminie dzielnie uczestniczyli pacjenci.

Wszyscy zdali egzamin i otrzymali zaświadczenia z rąk Pani Emilii Ewertowskiej, która prowadziła kurs i egzamin. Radość uzasadniona – nauki było dużo, materiał trudny.  GRATULUJEMY!!!

Teraz pozostaje praktyka, praktyka, praktyka! Akupunktura świetnie sprawdza się u zwierząt, ale to także duża odpowiedzialność. Nie pozostawiamy uczestników kursu samym sobie. Pani Emilia zadeklarowała pomoc i konsultacje. Już powstała grupa wsparcia – nowi adepci akupunktury będą się kontaktować ze sobą i omawiać postępowanie w konkretnych przypadkach i zawsze mogą liczyć na pomoc Pani Emilii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s