Zoofizjoterapia, zoopsychologia – podsumowanie kursów dla studentów UWM

15.05.2022 r. zakończyliśmy cykl 6 kursów dla studentów Wydziału Bioinżynierii Zwierząt w ramach „Programu Rozwojowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie” współfinansowanego przez  Unię Europejską. Przeszkoliliśmy 73 osoby, które uzyskały kwalifikacje w zakresie zoofizjoterapii i zoopsychologii. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili program i warunki szkolenia. Zajęcia miały charakter praktyczny, była to praca ze zwierzętami, szczególnie w zakresie zoofizjoterapii.

Nie było łatwo – zblokowane zajęcia, intensywne tempo kursów, konieczność łączenia z obowiązkami na Uczelni. Nawet psiaki to czuły…

Oba kursy kończyły się testami (120 pytań z zoofizjoterapii i 100 z zoopsychologii), po zaliczeniu których nastąpiły egzaminy komisyjne. Sprawdzian umiejętności praktycznych z zoofizjoterapii odbywał się w warunkach klinicznych – dzięki uprzejmości Pani Doktor Anny Kaniewskiej gościliśmy w Jej przychodni rehabilitacyjnej KanVet w Olsztynie.

Uczestnicy kursu zoopsychologii prezentowali na egzaminie wyniki przeprowadzonych samodzielnie konsultacji, na podstawie których diagnozowali problem behawioralny, określali bilans potrzeb, emocji, a także prezentowali możliwości rozwiązania problemu oraz zalecenia dla opiekunów.

Ocena stopnia trudności kursów była zróżnicowana:

Stopień trudności kursuZoofizjoterapiaZoopsychologia
Średnio trudny5%84%
Trudny69%6%
Bardzo trudny26%

Jako organizatora kursów bardzo nas cieszą odpowiedzi na dwa pytania zawarte w „Karcie samooceny poziomu kompetencji studenta”:

  • Jak w skali od 1 do 10 (gdzie 1 oznacza poziom niedostateczny, a 10 poziom bardzo dobry) ocenia Pan/Pani że wiedza zdobyta podczas szkolenia okaże się użyteczna w przyszłej praktyce zawodowej?

Ocena średnia: 9,6

  • Jak w skali od 1 do 10 (gdzie 1 oznacza bardzo małą przydatność, a 10 bardzo dużą przydatność) szacuje Pan/Pani, że umiejętności nabyte podczas szkolenia zwiększą Pana/Pani szanse na zatrudnienie w przyszłości?

 Ocena średnia: 9,5

To oznacza, że nasz wspólny wysiłek – Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Pani dr inż. Iwony Chwastowskiej-Siwieckiej – Prodziekan Wydziału Bioinżynierii Zwierząt koordynującej program, firmy AMBItion, a przede wszystkim Studentów był celowy i przydatny.

Uczestnicy szkoleń wykazali się dużym zaangażowaniem, poważnym podejściem do zadań, niektórzy zrealizowali oba kursy.

Dziękujemy Uczestnikom i naszym Wykładowcom. Zapraszamy do dalszej współpracy.

Zespół AMBItion

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s