Zakończyliśmy kolejną edycję kursu zoofizjoterapii w AMBItion

Anatomia, masaż, kinezyterapia, fizykoterapia, badanie funkcjonalne pacjenta, program rehabilitacji – to kluczowe zagadnienia, z którymi zapoznawali się uczestnicy kursu.

Szkolenie zostało bardzo dobrze ocenione przez uczestników, kurs spełnił ich oczekiwania. Szczególnie wyróżnione zostały zajęcia z fizykoterapii prowadzone przez panią Annę Kaniewską z Weterynaryjnego Centrum Rehabilitacyjnego KANVET w Olsztynie i zajęcia z rehabilitacji pacjentów ortopedycznych i neurologicznych, które prowadziła pani Aleksandra Pettke z Trójmiejskiej Kliniki Weterynaryjnej w Gdańsku. Dla większości uczestników kurs był dość trudny, tym większa satysfakcja z pomyślnego jego ukończenia.

Teraz trzeba to wszystko utrwalić i przećwiczyć na praktykach zawodowych w klinikach rehabilitacji zwierząt, a 3 sierpnia – komisyjny egzamin, którego zaliczenie jest warunkiem uzyskania kwalifikacji zawodowej zoofizjoterapeuty. Biorąc pod uwagę wysoką punktację uzyskaną przez uczestników na testach w czasie kursu, jesteśmy spokojni o wyniki egzaminu końcowego.

Jak mówi pani doktor Anna Kaniewska – rehabilitacja stawia zwierzęta na 4 łapy!!!! Jest coraz więcej osób, dla których pies jest niemal członkiem rodziny i są w stanie wszystko zrobić dla swojego pupila. Psy, podobnie jak ludzie, mają problemy z narządem ruchu, cierpią na otyłość, zespoły bólowe, mają liczne wady rozwojowe. W takich przypadkach doskonale sprawdza się fizjoterapia.

Pełen wywiad z dr Anną Kaniewską (na stronie nr 7)    https://static.zycieolsztyna.pl/data/files/NZO_070119.pdf

A gabinetów rehabilitacji jak na lekarstwo – w Olsztynie tylko KANVET, w mniejszych miastach brak. Tak więc zoofizjoterapeuta to zawód z przyszłością. Od września rozpoczynamy kolejny kurs. ZAPRASZAMY!!!!

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s