Na naszym kursie psy są zawsze w bardzo dobrych rękach…

9 marca rozpoczęliśmy nową edycję kursu modułowego zoofizjoterapii. Tym razem uczestnicy szkolenia przyjechali do nas z różnych stron Polski. W grupie są lekarze i technicy weterynarii, studentka kierunku zoofizjoterapia, student fizjoterapii.

Zaczęliśmy od anatomii topograficznej psa – szkielet, mięśnie, nerwy – dużo wiedzy, mnóstwo szczegółów, ale prowadzący zajęcia Pan prof. dr hab. Waldemar Sienkiewicz potrafi zainteresować tematem. Uczestnicy dobrze wiedzą, że to bardzo ważne!

IMG_20190309_144237108

IMG_5945

Kolejna część zajęć to anatomia palpacyjna. Bambo – model zaproszony na zajęcia – najpierw wpadł w ramiona Pana Profesora, później zapoznał się z terenem i można było przystąpić do działania.

IMG_5949

IMG_5961

Pan Profesor pokazał, gdzie na ciele psa są zlokalizowane punkty anatomiczne najważniejsze dla prowadzenia zabiegów z fizjoterapii. Po takiej prezentacji uczestnicy kursu przystąpili do samodzielnego badania palpacyjnego psa.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s