Kurs dla osób zainteresowanych pracą w charakterze opiekunki małego dziecka. Kurs ma na celu przygotowanie do sprawowania opieki z uwzględnieniem umiejętności stymulowania wszechstronnego rozwoju dziecka.

Zakres: przygotowanie do świadomego, kompetentnego i twórczego pełnienia funkcji opiekuńczej, edukacyjnej i wychowawczej w prywatnej opiece nad małym dzieckiem.

Wykładowcy: nauczyciele akademiccy, specjaliści z dużym stażem zawodowym – psycholog, pedagog, lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, dietetyk.

Czas trwania kursu: 6 dni (zajęcia w soboty i niedziele – po 10 godzin dydaktycznych)

Absolwentka otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r.   w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1632).

Nowoczesna niania – opiekunka małego dziecka

1. Podstawy anatomii i fizjologii dziecka
  2. „Kamienie milowe” w rozwoju dziecka – monitorowanie rozwoju ruchowego
  3. Psychologiczne podstawy rozwoju dziecka