Kurs jest adresowany do fizjoterapeutów chcących pogłębić wiedzę z zakresu prawidłowego oraz zaburzonego rozwoju dziecka i mechanizmów wspomagających rozwój.

Osoby zgłaszające się na Kurs są zobowiązane do przesłania wraz z Kartą zgłoszenia kopii/skanów dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Zakres: pogłębienie wiedzy fizjoterapeutów z zakresu prawidłowego rozwoju psychoruchowego dzieci w różnych przedziałach wiekowych, zapoznanie z głównymi jednostkami chorobowymi i zaburzeniami rozwoju niemowląt i małych dzieci. Programy usprawniania. Zasady żywienia racjonalnego i dietetycznego dzieci. Diety eliminacyjne w różnych jednostkach chorobowych.

Wykładowcy: nauczyciele akademiccy, specjaliści z dużym stażem zawodowym – fizjoterapeuta, specjalista SI, dietetyk.

Czas trwania kursu: 4 dni (zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – po 10 godzin dydaktycznych)

Absolwent kursu otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu i certyfikat.

Kompleksowe wspomaganie dziecka z zaburzeniami rozwoju

1. Fizjologia rozwoju dziecka (okres 1-12 miesiąc życia)
  2. Najczęstsze zaburzenia ruchowe w pierwszym roku życia, możliwości przeciwdziałania
  3. Dziecko ryzyka, wcześniactwo