Kurs adresowany jest do fizjoterapeutów, masażystów i studentów kierunku fizjoterapia, którzy chcą poznać i stosować akupunkturę jako niekonwencjonalną, komplementarną metodę terapii.

Zawód akupunkturzysta posiada numer 323001 w klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy (Zał. do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r Dz. U. poz. 227).

Program kursu został opracowany na podstawie wzorców szkolenia w zakresie medycyny chińskiej oraz standardu Informacja o zawodzie Akupunkturzysta opublikowanego w 2018 roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wymagania zdrowotne: ogólny, dobry stan zdrowia. Przeciwwskazaniami do wykonywania akupunktury są znaczne dysfunkcje wzroku, niskie czucie dotykowe, mała zręczność palców oraz słaba koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Osoby zgłaszające się na kurs są zobowiązane do przesłania wraz z Kartą zgłoszenia kopii/skanów dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Oferta szkoleniowa obejmuje 90 godzin dydaktycznych. Zjazdy weekendowe (piątek-niedziela) realizowane są w formie bezpośredniej, z dużym udziałem zajęć praktycznych. W ramach kursu 8 godzinny moduł do wyboru*.

Warunki ukończenia kursu i otrzymania zaświadczenia wydanego na podstawie § 22 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2019, poz. 652)

• 85% obecności na zajęciach
  • zaliczenie testu z całości materiału
  • zdanie egzaminu praktycznego

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe w formie skryptu, mają także stały dostęp do materiałów szkoleniowych (prezentacje) umieszczonych na stronie internetowej ambition.edu.pl (w zakładce opatrzonej hasłem).

Możliwość dofinansowania kursu z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (współpracujemy z urzędami pracy) lub Pożyczki na kształcenie www.inwestujwrozwoj.pl

Czas trwania kursu: 10 dni
Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach

Kurs odbywa się w formie stacjonarnej w Olsztynie